Prosinec 2010

HLAD

10. prosince 2010 v 23:59
Dneska jsem si připadala jako v hodně divnym americkym filmu. Takovým tom, co mu nevěříš ikdyž jsi 20cm od televize a vidíš jednotlivý pixely, nebo baňky naplněný vodivou tekutinou a nebo cokoli jinýho rozdělenýho na částečky a utvářejícího obraz. Vrámci ZSV jsme byli na soudním přelíčení. Bylo to jako sen. Nějak jsem nepobírala ten obraz, to jak totam jde, funguje. Kluk co údajně týral matku. Vypadal jako chudák, takovej ten malej, hubenej, popupínkovanej - vypadal jako ten, co se mu děti smějou. Blo mu 21. Tráva, lajny. Joint, piko. Z Chodova, z Paneláků, jako new yorský předměstí. Prostě nevěřím se to nebyla dobře zahraná divadelní hra kluka kterej se místo na drogy vymlouvá na hlad. Uvízlo mi v hlavě, když se ho ptali na kořeny agrese a on se bránil že to nebylo drogama: ,,No to spíš HLAD"
To dole je fiktivní přelíčení, totálně se odvíjející pouze od HLADU. HLAD. Ničemu se nesměju....

, Zahajuji řízení ve věci Hladu - zneužívání slova hlad, ustavičného si stěžování na hlad a vyhrožování snězením, činu se dopustil zde pan obžalovaný Antonín Navrátil nar. 13.11. 1989 - ověřeno O.P.,
,,Prosím o paní svědkyni Navrátilovou"
,,Paní žalobkyně mohla by jste nám popsat co dotyčný udělal? V jakém jste k obžalovanému vztahu?"
,,Antonín je můj syn naše vztahy jsou rozporuplné, každý den - nový den, jednou se nepohodneme, druhý den spolu hrajeme kuželky. Až do chvíle kdy se objevily ony problémy, těžo vyslovitelné. Těžko pochopitelné. Poškozující celou naší rodinu. Když se jen kouknu do minulosti, takové milé a syté dítě."
,,Jak dlouho to přesně asi trvá?"
,,Tento stav, výkyvy nálady, přehnané reakce v souvislosti s jídlem, to trvá posledních pár let."
,,Jak často se HLAD projevuje?"
,,Ze začátu to bylo mírnější, tak jednou do měsíce, ale vše se začalo stupňovat, před vzetím do vazby se to opakovalo až 3krát týdně, naposled, kdy HLAD vypukl o půlnoci, břicho začalo kručet tak hlasitě, jakoby praskal nábytek a požíralo veškeré všechno v okolí, to už musela zakročit policie a odvést Tondu do vazby. Bylo to, když nám snědl půlku obývacího pokoje a celou ledničku"
,, Děkujeme můžete odejít"
,,Prosím Pana Obžlovaného Antonína Navrátila aby předstoupil - Pane obžalovaný, příště až půjdete před soud, vezměte si laskavě něco slušného. Tohle je tak na hřiště. No... Prosím předstupte si. Řekněte nám co přesně se děje, jak se to děje a jak to začalo."
,,No.... Já, no. Mezi náma v rodině je to v pohodě. Jenom se něco tak jako děje, jsem si tak jako zkoušel, co ten žaludek snese, co se stane, co bude. Jak to bude. No..... škola utekla. Teď nepracuju ale když jsem začal pracovat, můj žaludek se začal chovat divně. Stakoval se, roztahoval, bubřel, kynul a vzápětí pak strašně rychle splaskl. My jsme se tak pošťuchovali s tim břichem. Občas mi řeklo ,,Hele že to nesníš, že ne?" No a já to musel sníst. Přesvědčit jo, že nejsem slaboch. Njít práci je trochu těžké, zaměstnavatelé se bojí."
,,Jaké jsou vaše rodinné vztahy?"
,,No s taťkou vycházím dobře, pomáhá mi, s prací a bere mě na obědy a tak. "
,,A s matkou?"
,,No mamka to trochu přehání, mi se občas pohádáme, nadává mi občas - blběčku, nebo tak, no a já si to nenechám líbit, Nebo spíš žaludek si to nenechá líbit a začnou mě popadat myšlenky na to, co sníst. Většinou skončím u skříně nebo mámina oblečení. žaludek pak běsní a vydává strašlivé zvuky."
,,Doznáváte tedy, že máte problémy? Přiznáváte trestný čin HLADU?"
,,No.... až tak ne."
,,Ale to co jste říkal je pravda?"
,,Ano"
,,Děkuji sedněte si"
,,Nějaké dotazy? Senát?.........Státní zástupkyně?..........Obhájce?
,,Prosím vás na co váš žaludek reagoval?"
,, No... řekl bych že na vnější podněty.?
,,Jaké?"
,,No já nevím, tak všeobecně?"
,,Kolikrát se stala ta aféra s nábytkem a ostré kručení - tedy mezní stadium únosného HLADU"
,,No tak to bylo asi před rokem jednou, taková malichernost, jsem hledal šunku v ledničce a tam nic nebylo, tak přišla mamka a něco říkala, že už jsem jedl moc, no a pak to nějak vygradovalo a já se přestal ovládat?"
,,A žaludek pohltil nějaké předměty? Nutil vás sápast se na matku?"
,,No tak asi."
,,Děkuji, to stračí"
,,Berz dalších otázek, pane obžalovaný můžete si sednout. Prosím o předvolání paní Soudní Znalkyně"
,,Dobrý den"
,,Dobrý den, řekněte nám prosím  výsledky šetření ohledně obviněného."
,,Obviněný má lehkou primární poruchu osobnosti. Inteligence se pohybuje v mezích normálu. Časté jsou výkyvy nálad, výbušnost a afektovanost. Nebyly zjištěny žádné duševní poruchy. Obžalovaný má silnou závislost na Jezení, přznaky jsou neovladatelné. Vzhledem k výsledkům, vzhledem k chovánía vzhledem k předchozí abstinenci od bezměrného jezení, Obžalovaný byl po minulém excesu ve vazbě, bych doporučila ambulantní odvykací léčbu a spolupráci s psychiatrem."
,,Mohu se zeptat proč by jste volila ambulantní léčbu?"
,,Vzhledem k předchozí abstinenci ve vazbě, by se dalo pokračovat ambulantně a navíc čekací listina na ústavní léčbu je velmi dlouhá. Takhle dojdeme v kratším čase k lepším výsledkům a nemusíme nijak čekat."
,,Děkuji, můžete opustit místnost. Prosím přiveďte svědka Ivana Hlodka"
,,Dobrý den"
,,Dobrý den, Pan Ivan Hlodek, prověření dle O.P., jste si vědom že budete mluvit pouze pravdu, nic nebudete zapírat a pokud poskytnete řivé svědectví mophl by jste být trestně stíhán?"
,,Ano"
,,Mohl by jste mi prosím říci v jakém vztahu jste k obžalovanému a jeho rodině?"
,,No my se známe už léta, my máme stejně staré kluky, jezdili jsme spolu motokáry, chodili hrát fotbal, jíst řízky a smažák. Tnda byl takovej vpohodě kluk. Pak se to ale nějak zvrtlo a on už zůstal pouze u smažáku a řízků. Rodiče si s ním přestali vědět rady."
,,Od kolika let obžalovaného znáte a co víte o jeho problémech s matkou a HLADEM?"
,,Jak říkám známe se dlouho, Tondu znám tak od pěti šesti let. Problémy začal mít až tak pět let, šest let zpátky, přechod ze základky na střední. Nějak to v něm začalo kručet. Vždycky když jsem u toho byl naládoval do sebe pár housek a řízků a byl klid, s matkou podle všeho přestával vycházet když už jsme se přestali vídat. Vždycky když jsem ji viděl, říkala že je zase prázdná ledničkaa Tondovo břicho neustále kručí. Říkala že jéí vyhrožoval snězením."
,,Sám jste ale žádný přímý útok neviděl?"
,,No viděl jsem ožužlaný nábytek v bytě a rozkousanou ledničku."
,,Ale přímý útok jste neviděl?"
,,Ne přímý ne."
,,Co myslíte že se děje když obžalovaný dostane HLAD?"
,,Myslím že to je jako vzteklina, propukne dávivý reflex, slinivý reflex, pusa semele všechno co najde. Alespoň tak to bylo v době smažáků v mírné formě."
,,Dobrá já víc nepotřebuji, nějaké otázky senát? státní zástupkyně?"
,,Prosím vás myslíte že má obžalovaný k hladu důvod?"
,,No hlad by mít mohl, ale koukněte na něj, nic neváží, jí a nic neváží, každopádně by ho HLAD trápit nemusel. Jeho otec vcelku dobře vydělává a dopřeje mu jídla kolik by jenm chtěl. Hlady u nich jistě nikdo jiný netpí"
,,Děkuji, nic víc"
,,Žádné otázky?"
,,Dobrá pan Svědek má nárok na proplacení svědečného, přejete si proplatit?"
,,Ne děkuji"
,,Dobře, zde máte O.P., můžete opustit místnost."
,,Prosím paní žalobkyni do soudní síni na konečný rozsudek."
,,Antonín Navrátil nar. 13.11.1989, obviněný z trestného činu zneužívání slova hlad, ustavičné stěžování si na hlad a vyhrožování snězením, byl shledán Vinným, a je odsouzen k 5 letům bezpodmínečného trestu odnětí svobody a je mu nařízena ambulantní léčba na psychiatrické léčebně."