Střešní podívaná

27. listopadu 2009 v 19:43 |  Prozaické pokusy
Dnes na střeše, naskytla se velmi obdivuhodná podívaná. Jeden přísedící čáp šel kupředu, ale nemohl se zbavit dojmu že padá. Nikdo z přihlížejících sic netušil zda je to nadměrným obsahem alkoholu v krvi, či příliš řídkým vzduchem, ale zato mohl každý konstatovat že to nedopadne dobře. A tak všichni v úžasu jen koukali, nevěda co dělat.
Když tu, se čáp náhle otočil, vzlétl, zamával a zmizel v dáli. Nikdo nevycházel z úžasu...
Ostatní osazenstvo střechy (holubi, straky a kosi) se pak počalo dohadovat, co to bylo za komédii. Holubi tvrdili, že má rozvrácenou rodinu, protože je černo-bílý což je příliš ostrá barva a né každý je schopen se s ní smířit. Straky zase že něco jistě ukradl, kvůli dětem samozřejmě a teď že se za to stydí. Zato kosi si vytvořili zcela odlišný názor a to ten, že čáp se prostě jen potřeboval předvést protože je zničen a zcela zakomplexovaný.
Sledovala jsem tak ty ptáky. Z mého střešního ona, poslouchala co si povídají. Vlastně jsem neměla ani potuchy, očem si povídají, ale nějak tak jsem to tušila. Najednou mi připadali stejní. Lide, zvířaty. Zvířata - lidé. Holt již Ezop si něčeho všiml. Ale podle mně to není jen podobnost, začínám zabředávat moc hluboko. A tak stále přemýtaje dění ze střechy usedám zpět k psacímu stolu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama